Firmamız bünyesinde bugün için güçlü bir alt yapıya kavuşturulan fidan üretimi profesyonel bir bakış açısıyla güçlü kadrosunun desteğinde fidan ve meyve üretimine yönelik hizmetlerini sürdürmektedir. Alanar Fidan A.Ş. ve Alanar Meyve A.Ş.; Bursa, Çanakkale-Ezine, Afyon, Adana-Ceyhan ve Manisa-Salihli'deki modern meyve bahçe ürünlerini dış pazarda satış organizasyonunu yapmakta ve yeni tür ve çeşitler ile meyve ihracatını zenginleştirmekte­dir.

Manisa / Adala Bahçe 2500 Dekar

Manisa Salihli Adala Bahçe 2500 Dekar

250 hektar büyüklüğe sahip Alanar Salihli Adala bahçede 2009, 2010, 2011 yılı dikim sezonunda pazarın talep ettiği seçilen tür, çeşit, kalite ve tonajlarda meyve üretimini gerçekleştirecek fidanlar dikilmiştir. 2009 ve 2010 dikim sezonunda kiraz, kayısı, nektarin, erik, nar ve bağ çeşitleri dikilmiştir. 2011 dikim sezonunda dikilen tür ve çeşitlerle dikim tamamlanmıştır. Kaliteli adına doğru sertifikalı ve virüsden ari fidanlarıyla, kaliteli ve verimli üretim modelini projelendirmek suretiyle iç ve dış pazar taleplerini karşılamak üzere strateji oluşturulmuş ve bu yönde faaliyetler sürdürülmektedir. Bölgenin erkenci turfanda bölgesi olması avantajını iyi kullanarak dikilen kiraz, kayısı, erik, nektarin, bağ, Trabzon hurması ve nar çeşitlerinde kendi içinde erkenci ve orta erkenci türlerle hasat süresini uzatarak daha uzun süre iç ve diş pazara meyve pazarlanması yönünde bir tesis oluşturulmuştur.

 

Afyon Bahçe 500 Dekar

 Manisa Salihli Adala Bahçe 2500 Dekar

 Türkiye'nin kiraz, kayısı, elma üretiminde sahip olduğu iklim yapısı nedeniyle en geçci bölgeleri arasında yer alan Afyon, özellikle kiraz üretiminde önemli bir yere sahip bulunuyor. Bölge, kayısı, Japon erik, nektarin gibi taş çekirdekli meyvelerin üretiminde artan bir ivmeye sahiptir.
 
Alanar Afyon'da yaklaşık 500 dekar üzerinde kiraz, kayısı, ve elma üretimi yapmaktadır.

Antalya Bahçe 400 Dekar

Antalya  Bahçe

40 hektarlık bir alana sahip Serik Antalya Bahçe'nin 13 hektarlık bölümünde nektarin, 6 hektar japon erik, 18 hektar nar ve 3 hektar kayısı yetiştirilmektedir. Serik Antalya Bahçe'de nektarinin Gransun, Mayglo, SSP türleri yetiştirilmektedir. Black Diamond, Black Amber ve Black Beauty bahçede yetiştirilen Japon erik çeşitlerindendir. Kayısı çeşitleri arasında Tom Cot, Pink Cot ve Flover Cot, nar da ise Wonderful çeşidi yetiştirilmektedir. 25 Mayıs'ta başlayan kayısı hasadı 30 Haziran'a kadar sürmekte, 15 Mayıs – 10 Temmuz arasında nektarin, 5 Haziran – 15 Temmuz arasında Japon erik, 20 Ekim – 10 Kasım tarihleri arasında da nar hasadı yapılmaktadır.

Bursa Bahçe 60 Dekar

Bursa  Bahçe

15 Haziran'da kiraz ile başlanan Bursa Alanar İzvat Bahçe'deki hasat, 30 Eylül'e kadar süren elma hasadı ile devam etmektedir. Alanar İzvat Bahçe 'de 15 – 30 Haziran tarihleri arasında kiraz, 15 – 30 Temmuz tarihleri arasında nektarin ve 15 – 30 Eylül tarihleri arasında ise elma hasadı yapılmaktadır.

Ceyhan Bahçe 140 Dekar

Ceyhan  Bahçe

Üretime yönelik olarak hizmet veren Alanar Ceyhan Bahçe'de bölge üretici, yatırımcılarına yeni meyve çeşitleri ile ilgili olarak eğitimler de verilmektedir. Dış pazar taleplerine uygun olarak üretim yapılmakta, yatırımcılara ve üreticilere ürünlerini pazarlamaları için ürün alımı ile kolaylıklar sağlanmaktadır. Yapılan Ar – Ge çalışmaları ile bölge iklimine uyumlu yeni türler geliştirilerek bu bölgede meyvecilik sektörüne katkı sağlamaya devam edilmektedir. 

Çanakkale Ezine Bahçe 480 Dekar

Ezine  Bahçe

 Ezine bahçede üretilen meyve çeşitleri arasında Z 900 kiraz ve Regina kiraz, Japon erikte Black Diamond, Black Amber ve Black Beauty yer almaktadır. Gala ve Crispy Pink elma çeşitlerini oluşturmaktadır. Tom Cot, Flover Cot, Lily Cot, Perle Cot kayısı çeşitleri arasında bulunur. 10 Haziran'da kayısı ile başlayan hasat takvimi 15 Kasım' a kadar sürmektedir. Alanar Ezine Bahçe'de 10 Haziran – 10 Temmuz tarihleri arasında kayısı, 15 – 30 Haziran tarihleri arasında kiraz, 15 Haziran – 15 Ağustos tarihleri arasında Japon erik ve 15 Eylül – 15 Kasım tarihleri arasında elma hasadı yapılmaktadır.
Alanar Ezine Bahçe' de 9330 adedi kiraz, 2540 adedi Japon erik, 11707 adedi kayısı ve 9640 adedi elma olmak üzere toplan 33247 fidan bulunmaktadır.